بلیط هواپیما و هتل

بلیط هواپیما و هتل

بلیط هواپیما |باراد سیر تابان

قوانین و مقررات عمومی در پروازهای خارجی

 1. نام و نام خانوادگی مسافر باید بصورت کامل و به زبان انگلیسی وارد گردد و با کارت شناسایی مطابقت داشته باشد. لطفا در انتخاب پرواز وصحت کلیه اطلاعات دقت کامل داشته باشید. بعد از خرید بلیط امکان تغییر اسم مسافر وجود ندارد و مسئولیت هرگونه خطای احتمالی مرتبط بر عهده مسافر خواهد بود. همراه داشتن مدارک شناسایی (کارت ملی در پروازهای داخلی و گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار در پرواز های خارجی) در زمان مراجعه به فرودگاه الزامی است.
 2. در صورتیکه مسافر اقدام به خرید بلیط و یا هتل به صورت آنلاین نماید، کلیه مسئولیت عواقب نداشتن مدارک لازم از قبیل ویزای ترانزیت، ویزای کشور(های) مقصد، بیمه مسافرتی و مدارک احراز هویت با مسافر بوده است و سفرنتورک هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارد.
 3. پاسپورت مسافران آمریکا و کانادا، باید در زمان بازگشت از سفر، حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 4. کلیه رزروهای نهایی شده (بعد از پرداخت) که در مواردی خیلی خاص (اشتباهات سیستمی، مشاهده مشکلات در رزرو، دلایل امنیتی، همزمانی رزرو با افراد بلند پایه، اشتباهات کارگزار و یا کارمندان رزرواسیون) ، چند ساعت (اداری) پس از رزرو لغو شده اند، سعی می گردد رزرو دیگری در همان زمان برای مسافر تهیه شده و یا وجه به مسافر بازگردد. (موارد بسیار استثنایی)
 5. در خصوص بلیط چارتر هزینه غیر قابل استرداد می باشد.
 6. لغو و تغییر تاریخ باید تا دو روز کاری قبل از پرواز و تنها در ساعات اداری به پشتیبانی سفرنتورک اطلاع داده شود.
 7. بیمه مسافرتی برای کلیه افراد بالای 60 سال الزامی است.
 8. شماره پاسپورت می بایستی به صورت کامل به همراه حروف انگلیسی آن وارد شود در غیر این صورت کلیه جرایم و مسئولیت آن به عهده مسافر می باشد.
 9. در صورتیکه بعد از خرید بلیط اقدام به تمدید پاسپورت نمودید حتما کپی پاسپورت جدید را به ایمیل پشتیبانی ارسال نمایید. در صورتیکه آپدیت کردن اطلاعات طبق قوانین ایر لاین شامل هزینه گردد مسافر موظف به پرداخت آن می باشد.
 10. قوانین کنسلی و تغییر تاریخ هر ایرلاین از لحظه جستجو موجود می باشد. در صورت نیاز به استناد همان قوانین هزینه کنسلی یا تغییرات لازم محاسبه می گردد.
 11. پرداخت عوارض خروج از کشور و کنترل عدم ممنوع الخروج بودن مسافر به عهده مسافر یا کاربر می باشد.
 12. کسانی که به هر شکل در سامانه سفرنتورک ایجاد مزاحمت و اختلال نمایند، با استناد به قانون تجارت الکترونیک و به عاملیت پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) برخورد جدی صورت گرفته و مراتب جهت پیگیری به دستگاه قضایی ارجاع داده خواهد شد.
 13. کلیه عملیات خرید بلیط در این سایت مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار بدینوسیله اظهار می نماید که از کلیه قوانین و مقررات پرداخت آنلاین آگاهی کامل دارد.
 14. بلیط خریداری شده غیر قابل واگذاری به غیر است و اگر مشخصات بلیط و مشخصات کارت شناسایی مسافر مطابقت نداشته باشد کارت پرواز صادر نمیشود و مسافر پذیرش نخواهد شد.
 15. طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، برعهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است.
 16. مشتری موظف می باشد شماره موبایل و پست الکترونیکی خود را جهت تماس های اضطراری در تمامی مراحل ثبت نام و خرید به صورت صحیح وارد نمایددر غیر این صورت مسئولیت کلیه عواقب ناشی از آن متوجه مشتری می باشد.
 17. امکان رزرو آنلاین پرواز برای ارائه به سفارت وجود ندارد.
 18. مسافر به گروه های بزرگسال(سن بیشتر از 12 سال)، خردسال(سن بین 2 تا 12 سال)و نوزادان (زیر 2 سال) تقسیم بندی می شوند. در صورت بروز هر گونه اشتباه در وارد کردن رده سنی، مسئولیت آن با خریدار خواهد بود.
 19. هر مسافر بزرگسال می تواند فقط یک نوزاد زیر دو سال به همراه داشته باشد.
 20. امکان صدور بلیط برای کودک به تنهایی وجود ندارد.
 21. اگر مسافر نوزاد در سیستم ثبت شود، صندلی جداگانه برای او در نظر گرفته نخواهد شد.
 22. درصورت بروز هر گونه خطا در حین پرداخت برای صدور بلیط و اختلالات ناشی ازسامانه های پرداخت و سیستمهای رزرواسیون ایرلاینها(CRS,GDS) ، این سازمان هیچگونه مسئولیتی در قبال بلیطها و بیمه نامه های صادر نشده نخواهد داشت. در صورتیکه وجهی از حساب کاربر کسر شده باشد، شرکت موظف به باز پرداخت وجه می باشد و هیچگونه تعهد دیگری ندارد.
 23. اگر مسافر قصد کنسل کردن بلیط را داشته باشد، طبق قوانین اعلام شده هزینه کنسلی کسر گردیده و بازپرداخت الباقی تنها از طریق شماره‌ی حساب یا کارت بانکی که اعلام شده است، خواهد بود. روند بازپرداخت وجه ممکن است تا 14 روز کاری به طول انجامد. لازم به ذکر است اگر کنسلی حتی دقایقی پس از خرید انجام گیرد شرایط و هزینه آن طبق قوانین اعلام شده روی سایت می باشد.
 24. هنگام مراجعه به فرودگاه بایستی پرینت بلیط و یا شماره سریال بلیط خود را به همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن مدارک احراز هویت از جمله کارت ملی، گذرنامه (در پرواز های خارجی) و روادید(در صورت نیاز) جهت صدور کارت پرواز الزامی است. مسافر طبق قوانین و مقررات جاری، موظف به رعایت الزامات قانونی برای سفر می باشد.
 25. به منظور جا نماندن از پرواز، به مسافت فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی توجه کنید.
 26. در صورتی‌که از اعتبار پاسپورت‌ کمتر از شش ماه باقی مانده باشد، اجازه‌ی خروج از کشوردرفرودگاه به مسافرداده نمی‌شود و مسئولیت آن به عهده مسافر می باشد.
 27. در صورتیکه مسافر اقدام به رزرو یا خرید بلیط از شرکتهای مسافرتی دیگر کرده باشد و از این وب سایت نیز اقدام نماید، در صورت تکراری بودن رزرو و بلیط، این وب سایت هیچ مسئولیتی در قبال این رزرو یا بلیط نداشته و ابطال رزرو یا بلیط از طرف ایرلاین صورت می گیرد و مسئولیت آن به عهده شخص مسافر می باشد.
 28. اطلاعات درج شده در سایت، اعم از عوارض و مالیات ، حق سرویس ، شماره پرواز ، شرایط کنسلی ، وزن بار و .... عینا و مستقیم از سیستم ایرلاین مربوطه استخراج شده و بر روی سایت نمایش داده شده است، لذا کلیه مسئولیت های مربوط به این اطلاعات بر عهده ایرلاین میباشد.
 29. برخی پروازهای خارجی نیازمندند 24 ساعت قبل از پرواز از طریق وب سایت ایرلاین مذکور اقدام به دریافت کارت پرواز خود نمایید و برگه پرینت شده را همراه داشته باشید. لطفا 48 ساعت قبل از سفر حتما هماهنگی لازم را با این شرکت به عمل آورید، در غیر این صورت ایرلاین مربوطه مبلغ 60 یورو، هزینه کارت پرواز را از شما دریافت خواهد کرد. هنگام خرید پیغام مربوط جهت اطلاع شما روی سایت نمایش داده می شود.
 30. حضور مسافر در فرودگاه برای پروازهای داخلی دو(2) ساعت قبل از پرواز، و برای پروازهای خارجی سه(3) ساعت قبل از پرواز الزامی است.
 31. پرداخت عوارض خروج از کشور، مالیات شهری (City Tax) و مالیات مسافرتی (Tourist Tax) در کشور(های) مقصد و مسئولیت کنترل عدم ممنوع الخروج بودن مسافر به عهده شخص کاربر می باشد.
 32. در صورتی که مشتری اقدام به رزرو بلیط خود نماید ولی درخواست صدور بلیط را در سایت ثبت نکند بعد از پایان محدوده زمان صدور بلیط این وب سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال رزرو باطل شده ندارد و مشتری می بایستی مجددا اقدام به رزرو و صدور بلیط با قیمت جدید نماید.
 33. بلیط پرواز یک طرفه خاجی تنها زمانی قابل استفاده است که یکی از شرایط زیر را داشته باشید:
 • ویزای بلند مدت با شرایط تاریخ انقضای بیش از یک‌ سال
 • اقامت دائم یا موقت کشور مقصد
 • داشتن بلیط ادامه‌ی مسیر (برای کشور های شنگن: بلیط ادمه مسیر و خروج از محدوده شنگن)
 • عدم وجود محدودیت اقامت
 1. در صورتی که به کشورهایی سفر میکنید که نیازی به ویزا ندارند و شما مجوز اقامت دائم در آنها را ندارید به حداکثر زمان مجاز اقامت در این کشورها دقت نمائید. هر گونه مشکل احتمالی ناشی از عدم رعایت حداکثر زمان مجاز اقامت به عهده مسافر و کاربر میباشد.
 2. ورود به اکثر کشورها نیازمند ویزا است. قبل از خرید بلیط، شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف دارید)‌ را چک کنید و در صورت پیدا نکردن اطلاعات کافی، با پشتیبانی سفرنتورک تماس بگیرید.
 3. برای کلیه پروازهایی که در کشورهای حوزه شنگن توقف دارند و مقصد نهایی، کشور غیر حوزه شنگن باشد مسافرین موظف به تهیه ویزای ترانزیت می باشند حتی اگر کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد. در صورت عدم تهیه ویزای ترانزیت کلیه مسئولیت با شخص مسافر می باشد.
 4. برای مسافرینی که با گذرنامه ایرانی اقدام به دریافت ویزای شینگن نموده اند ، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای خود را از سفارت آن کشورگرفته‌اند.
 5. پرواز مقصدهای آمریکا مجاز به توقف در کانادا نمی باشند.
 6. پرواز مقصدهای کانادا مجاز به توقف در آمریکا نمی باشند.
 7. برای مقصدهای آمریکای جنوبی یا آمریکای مرکزی، در صورت توقف در حوزه شنگن و انگلستان نیاز به ویزای ترانزیت دارید.
 8. در نظر داشته باشید برای پروازهایی که دو توقف در اروپا داشته باشند و بعد به آمریکا یا کانادا سفر کنند باید حتما ویزای ترانزیت داشته باشید.
 9. برای مقصدهای آمریکا و کانادا، فقط مجاز به داشتن یک توقف کمتر از 8 ساعت، در صورتیکه پرواز ادامه مسیر در همان روز ورود باشد (تاریخ به وقت محلی تغییری نداشته باشد) بدون نیاز به ویزای ترانزیت در حوزه شنگن می باشید. بدیهی است، در صورت عدم رعایت شرایط ذکر شده، داشتن ویزای ترانزیت الزامی است.
 10. در صورتیکه با پرواز British Airways از تهران به مقصدهای آمریکا یا کانادا استفاده می کنید، با توجه به داشتن ویزای کشور مقصد، در صورتیکه پرواز ادامه مسیر در همان روز ورود به لندن باشد (تاریخ به وقت محلی لندن تغییری نداشته باشد) نیازی به داشتن ویزای ترانزیت نمی باشد. بدیهی است این شرایط فقط از مبدا تهران می باشد.
 11. برای مقصد اروپا، در صورت توقف در لندن نیاز به ویزای ترانزیت انگلستان دارید.
 12. در صورتیکه از پروازهای توقف دار در روسیه به مقصد صربستان استفاده می نمایید و در روسیه بیشتر از 18 ساعت توقف دارید، حتما باید ویزای ترانزیت روسیه داشته باشید.
 13. در صورتیکه از پرواز Aegean استفاده می کنید حتما باید ویزای شینگن داشته باشید حتی اگر کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد.
 14. در صورت خرید پروازهایی که در هنگ کنگ توقف دارند حتما باید ویزای ترانزیت داشته باشید حتی اگر کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد.
 15. در صورت خرید پروازهایی که در چین توقف دارند نیاز به ویزای ترانزیت چین می باشد، حتی اگر ویزای کشور مقصد را داشته باشید یا حتی کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد. در غیر این صورت مسئولیت بلیط تهیه شده و ویزا برای سفر به عهده خود مسافر می باشد. این قانون شامل تمامی ایرلاینها می باشد
 16. در صورت خرید پروازهایی که در تایلند بیشتر از 11 ساعت توقف دارند حتما باید ویزای تایلند داشته باشید، حتی اگر کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد.
 17. برای مقصد نیوزیلند، در صورت توقف در استرالیا نیاز به ویزای استرالیا دارید.
 18. برای مقصد مینسک، در صورت توقف در روسیه نیاز به ویزای روسیه دارید.
 19. پروازهایی که توقف سوختگیری (Interline) دارند، در برخی مسیرها نیاز به ویزای ترانزیت دارند. لطفا در صورت مشاهده با همکاران پشتیبانی آژانس تماس بگیرید.
 20. لطفا در صورتیکه در مورد توقفها و ویزاهای مورد نیاز برای پرواز سوالی داشتید حتما با همکاران پشتیبانی تماس بگیرید.
 21. کاربر خریدار معترف به آگاهی کامل از قوانین بلیطهای جاری و همچنین نحوه ی خرید و سوار شدن به هواپیما بر اساس مکانیزم بلیط‌ های الکترونیکی می‌باشد. در صورت موافقت با این قوانین، بر روی چک‌ باکس کلیک کرده و فرآیند ثبت‌نام را کامل نمایید.
 1. نام و نام خانوادگی مسافر باید بصورت کامل و به زبان انگلیسی وارد گردد و با کارت شناسایی مطابقت داشته باشد. لطفا در انتخاب پرواز وصحت کلیه اطلاعات دقت کامل داشته باشید. بعد از خرید بلیط امکان تغییر اسم مسافر وجود ندارد و مسئولیت هرگونه خطای احتمالی مرتبط بر عهده مسافر خواهد بود. همراه داشتن مدارک شناسایی (کارت ملی در پروازهای داخلی و گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار در پرواز های خارجی) در زمان مراجعه به فرودگاه الزامی است.
 2. در صورتیکه مسافر اقدام به خرید بلیط و یا هتل به صورت آنلاین نماید، کلیه مسئولیت عواقب نداشتن مدارک لازم از قبیل ویزای ترانزیت، ویزای کشور(های) مقصد، بیمه مسافرتی و مدارک احراز هویت با مسافر بوده است و سفرنتورک هیچگونه مسئولیتی در این مورد ندارد.
 3. پاسپورت مسافران آمریکا و کانادا، باید در زمان بازگشت از سفر، حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 4. کلیه رزروهای نهایی شده (بعد از پرداخت) که در مواردی خیلی خاص (اشتباهات سیستمی، مشاهده مشکلات در رزرو، دلایل امنیتی، همزمانی رزرو با افراد بلند پایه، اشتباهات کارگزار و یا کارمندان رزرواسیون) ، چند ساعت (اداری) پس از رزرو لغو شده اند، سعی می گردد رزرو دیگری در همان زمان برای مسافر تهیه شده و یا وجه به مسافر بازگردد. (موارد بسیار استثنایی)
 5. در خصوص بلیط چارتر هزینه غیر قابل استرداد می باشد.
 6. لغو و تغییر تاریخ باید تا دو روز کاری قبل از پرواز و تنها در ساعات اداری به پشتیبانی سفرنتورک اطلاع داده شود.
 7. بیمه مسافرتی برای کلیه افراد بالای 60 سال الزامی است.
 8. شماره پاسپورت می بایستی به صورت کامل به همراه حروف انگلیسی آن وارد شود در غیر این صورت کلیه جرایم و مسئولیت آن به عهده مسافر می باشد.
 9. در صورتیکه بعد از خرید بلیط اقدام به تمدید پاسپورت نمودید حتما کپی پاسپورت جدید را به ایمیل پشتیبانی ارسال نمایید. در صورتیکه آپدیت کردن اطلاعات طبق قوانین ایر لاین شامل هزینه گردد مسافر موظف به پرداخت آن می باشد.
 10. قوانین کنسلی و تغییر تاریخ هر ایرلاین از لحظه جستجو موجود می باشد. در صورت نیاز به استناد همان قوانین هزینه کنسلی یا تغییرات لازم محاسبه می گردد.
 11. پرداخت عوارض خروج از کشور و کنترل عدم ممنوع الخروج بودن مسافر به عهده مسافر یا کاربر می باشد.
 12. کسانی که به هر شکل در سامانه سفرنتورک ایجاد مزاحمت و اختلال نمایند، با استناد به قانون تجارت الکترونیک و به عاملیت پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات) برخورد جدی صورت گرفته و مراتب جهت پیگیری به دستگاه قضایی ارجاع داده خواهد شد.
 13. کلیه عملیات خرید بلیط در این سایت مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار بدینوسیله اظهار می نماید که از کلیه قوانین و مقررات پرداخت آنلاین آگاهی کامل دارد.
 14. بلیط خریداری شده غیر قابل واگذاری به غیر است و اگر مشخصات بلیط و مشخصات کارت شناسایی مسافر مطابقت نداشته باشد کارت پرواز صادر نمیشود و مسافر پذیرش نخواهد شد.
 15. طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، برعهده‌ی شرکت هواپیمایی برگزار کننده‌ی پرواز است.
 16. مشتری موظف می باشد شماره موبایل و پست الکترونیکی خود را جهت تماس های اضطراری در تمامی مراحل ثبت نام و خرید به صورت صحیح وارد نمایددر غیر این صورت مسئولیت کلیه عواقب ناشی از آن متوجه مشتری می باشد.
 17. امکان رزرو آنلاین پرواز برای ارائه به سفارت وجود ندارد.
 18. مسافر به گروه های بزرگسال(سن بیشتر از 12 سال)، خردسال(سن بین 2 تا 12 سال)و نوزادان (زیر 2 سال) تقسیم بندی می شوند. در صورت بروز هر گونه اشتباه در وارد کردن رده سنی، مسئولیت آن با خریدار خواهد بود.
 19. هر مسافر بزرگسال می تواند فقط یک نوزاد زیر دو سال به همراه داشته باشد.
 20. امکان صدور بلیط برای کودک به تنهایی وجود ندارد.
 21. اگر مسافر نوزاد در سیستم ثبت شود، صندلی جداگانه برای او در نظر گرفته نخواهد شد.
 22. درصورت بروز هر گونه خطا در حین پرداخت برای صدور بلیط و اختلالات ناشی ازسامانه های پرداخت و سیستمهای رزرواسیون ایرلاینها(CRS,GDS) ، این سازمان هیچگونه مسئولیتی در قبال بلیطها و بیمه نامه های صادر نشده نخواهد داشت. در صورتیکه وجهی از حساب کاربر کسر شده باشد، شرکت موظف به باز پرداخت وجه می باشد و هیچگونه تعهد دیگری ندارد.
 23. اگر مسافر قصد کنسل کردن بلیط را داشته باشد، طبق قوانین اعلام شده هزینه کنسلی کسر گردیده و بازپرداخت الباقی تنها از طریق شماره‌ی حساب یا کارت بانکی که اعلام شده است، خواهد بود. روند بازپرداخت وجه ممکن است تا 14 روز کاری به طول انجامد. لازم به ذکر است اگر کنسلی حتی دقایقی پس از خرید انجام گیرد شرایط و هزینه آن طبق قوانین اعلام شده روی سایت می باشد.
 24. هنگام مراجعه به فرودگاه بایستی پرینت بلیط و یا شماره سریال بلیط خود را به همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن مدارک احراز هویت از جمله کارت ملی، گذرنامه (در پرواز های خارجی) و روادید(در صورت نیاز) جهت صدور کارت پرواز الزامی است. مسافر طبق قوانین و مقررات جاری، موظف به رعایت الزامات قانونی برای سفر می باشد.
 25. به منظور جا نماندن از پرواز، به مسافت فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی توجه کنید.
 26. در صورتی‌که از اعتبار پاسپورت‌ کمتر از شش ماه باقی مانده باشد، اجازه‌ی خروج از کشوردرفرودگاه به مسافرداده نمی‌شود و مسئولیت آن به عهده مسافر می باشد.
 27. در صورتیکه مسافر اقدام به رزرو یا خرید بلیط از شرکتهای مسافرتی دیگر کرده باشد و از این وب سایت نیز اقدام نماید، در صورت تکراری بودن رزرو و بلیط، این وب سایت هیچ مسئولیتی در قبال این رزرو یا بلیط نداشته و ابطال رزرو یا بلیط از طرف ایرلاین صورت می گیرد و مسئولیت آن به عهده شخص مسافر می باشد.
 28. اطلاعات درج شده در سایت، اعم از عوارض و مالیات ، حق سرویس ، شماره پرواز ، شرایط کنسلی ، وزن بار و .... عینا و مستقیم از سیستم ایرلاین مربوطه استخراج شده و بر روی سایت نمایش داده شده است، لذا کلیه مسئولیت های مربوط به این اطلاعات بر عهده ایرلاین میباشد.
 29. برخی پروازهای خارجی نیازمندند 24 ساعت قبل از پرواز از طریق وب سایت ایرلاین مذکور اقدام به دریافت کارت پرواز خود نمایید و برگه پرینت شده را همراه داشته باشید. لطفا 48 ساعت قبل از سفر حتما هماهنگی لازم را با این شرکت به عمل آورید، در غیر این صورت ایرلاین مربوطه مبلغ 60 یورو، هزینه کارت پرواز را از شما دریافت خواهد کرد. هنگام خرید پیغام مربوط جهت اطلاع شما روی سایت نمایش داده می شود.
 30. حضور مسافر در فرودگاه برای پروازهای داخلی دو(2) ساعت قبل از پرواز، و برای پروازهای خارجی سه(3) ساعت قبل از پرواز الزامی است.
 31. پرداخت عوارض خروج از کشور، مالیات شهری (City Tax) و مالیات مسافرتی (Tourist Tax) در کشور(های) مقصد و مسئولیت کنترل عدم ممنوع الخروج بودن مسافر به عهده شخص کاربر می باشد.
 32. در صورتی که مشتری اقدام به رزرو بلیط خود نماید ولی درخواست صدور بلیط را در سایت ثبت نکند بعد از پایان محدوده زمان صدور بلیط این وب سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال رزرو باطل شده ندارد و مشتری می بایستی مجددا اقدام به رزرو و صدور بلیط با قیمت جدید نماید.
 33. بلیط پرواز یک طرفه خاجی تنها زمانی قابل استفاده است که یکی از شرایط زیر را داشته باشید:
 • ویزای بلند مدت با شرایط تاریخ انقضای بیش از یک‌ سال
 • اقامت دائم یا موقت کشور مقصد
 • داشتن بلیط ادامه‌ی مسیر (برای کشور های شنگن: بلیط ادمه مسیر و خروج از محدوده شنگن)
 • عدم وجود محدودیت اقامت
 1. در صورتی که به کشورهایی سفر میکنید که نیازی به ویزا ندارند و شما مجوز اقامت دائم در آنها را ندارید به حداکثر زمان مجاز اقامت در این کشورها دقت نمائید. هر گونه مشکل احتمالی ناشی از عدم رعایت حداکثر زمان مجاز اقامت به عهده مسافر و کاربر میباشد.
 2. ورود به اکثر کشورها نیازمند ویزا است. قبل از خرید بلیط، شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف دارید)‌ را چک کنید و در صورت پیدا نکردن اطلاعات کافی، با پشتیبانی سفرنتورک تماس بگیرید.
 3. برای کلیه پروازهایی که در کشورهای حوزه شنگن توقف دارند و مقصد نهایی، کشور غیر حوزه شنگن باشد مسافرین موظف به تهیه ویزای ترانزیت می باشند حتی اگر کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد. در صورت عدم تهیه ویزای ترانزیت کلیه مسئولیت با شخص مسافر می باشد.
 4. برای مسافرینی که با گذرنامه ایرانی اقدام به دریافت ویزای شینگن نموده اند ، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای خود را از سفارت آن کشورگرفته‌اند.
 5. پرواز مقصدهای آمریکا مجاز به توقف در کانادا نمی باشند.
 6. پرواز مقصدهای کانادا مجاز به توقف در آمریکا نمی باشند.
 7. برای مقصدهای آمریکای جنوبی یا آمریکای مرکزی، در صورت توقف در حوزه شنگن و انگلستان نیاز به ویزای ترانزیت دارید.
 8. در نظر داشته باشید برای پروازهایی که دو توقف در اروپا داشته باشند و بعد به آمریکا یا کانادا سفر کنند باید حتما ویزای ترانزیت داشته باشید.
 9. برای مقصدهای آمریکا و کانادا، فقط مجاز به داشتن یک توقف کمتر از 8 ساعت، در صورتیکه پرواز ادامه مسیر در همان روز ورود باشد (تاریخ به وقت محلی تغییری نداشته باشد) بدون نیاز به ویزای ترانزیت در حوزه شنگن می باشید. بدیهی است، در صورت عدم رعایت شرایط ذکر شده، داشتن ویزای ترانزیت الزامی است.
 10. در صورتیکه با پرواز British Airways از تهران به مقصدهای آمریکا یا کانادا استفاده می کنید، با توجه به داشتن ویزای کشور مقصد، در صورتیکه پرواز ادامه مسیر در همان روز ورود به لندن باشد (تاریخ به وقت محلی لندن تغییری نداشته باشد) نیازی به داشتن ویزای ترانزیت نمی باشد. بدیهی است این شرایط فقط از مبدا تهران می باشد.
 11. برای مقصد اروپا، در صورت توقف در لندن نیاز به ویزای ترانزیت انگلستان دارید.
 12. در صورتیکه از پروازهای توقف دار در روسیه به مقصد صربستان استفاده می نمایید و در روسیه بیشتر از 18 ساعت توقف دارید، حتما باید ویزای ترانزیت روسیه داشته باشید.
 13. در صورتیکه از پرواز Aegean استفاده می کنید حتما باید ویزای شینگن داشته باشید حتی اگر کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد.
 14. در صورت خرید پروازهایی که در هنگ کنگ توقف دارند حتما باید ویزای ترانزیت داشته باشید حتی اگر کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد.
 15. در صورت خرید پروازهایی که در چین توقف دارند نیاز به ویزای ترانزیت چین می باشد، حتی اگر ویزای کشور مقصد را داشته باشید یا حتی کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد. در غیر این صورت مسئولیت بلیط تهیه شده و ویزا برای سفر به عهده خود مسافر می باشد. این قانون شامل تمامی ایرلاینها می باشد
 16. در صورت خرید پروازهایی که در تایلند بیشتر از 11 ساعت توقف دارند حتما باید ویزای تایلند داشته باشید، حتی اگر کشور مقصد نیازی به ویزا نداشته باشد.
 17. برای مقصد نیوزیلند، در صورت توقف در استرالیا نیاز به ویزای استرالیا دارید.
 18. برای مقصد مینسک، در صورت توقف در روسیه نیاز به ویزای روسیه دارید.
 19. پروازهایی که توقف سوختگیری (Interline) دارند، در برخی مسیرها نیاز به ویزای ترانزیت دارند. لطفا در صورت مشاهده با همکاران پشتیبانی آژانس تماس بگیرید.
 20. لطفا در صورتیکه در مورد توقفها و ویزاهای مورد نیاز برای پرواز سوالی داشتید حتما با همکاران پشتیبانی تماس بگیرید.
 21. کاربر خریدار معترف به آگاهی کامل از قوانین بلیطهای جاری و همچنین نحوه ی خرید و سوار شدن به هواپیما بر اساس مکانیزم بلیط‌ های الکترونیکی می‌باشد. در صورت موافقت با این قوانین، بر روی چک‌ باکس کلیک کرده و فرآیند ثبت‌نام را کامل نمایید.

 

موارد مرتبط